همه دسته بندی ها

اخبار صنعت

تو اینجایی : صفحه اصلی> رسانه > اخبار صنعت

برق ، انرژی جدید ، ماهی و پنجه خرس هر دو را دارند

زمان: 2016-01-22 بازدید : 1

تا سال 2035 ، مقیاس بازار برق چین از مجموع ایالات متحده و اروپا پیشی می گیرد و مقیاس بازار گاز طبیعی شبیه به ایالات متحده خواهد بود ، که دولت چین را مجبور می کند توسعه جدید را تسریع کند. منابع انرژی.

چند روز پیش ، شرکت تحقیقات و تجزیه و تحلیل بازار جهانی IHS یک گزارش تحقیقاتی منتشر کرد که می گوید تا سال 2035 مقیاس بازار برق چین از مجموع ایالات متحده و اروپا تجاوز خواهد کرد و اندازه بازار گاز طبیعی مشابه خواهد بود. به بازار ایالات متحده ، که دولت چین را نیز مجبور می کند تا توسعه انرژی جدید را تسریع کند. IHS معتقد است که چین می تواند منابع انرژی پاک را بدون افزایش قیمت انرژی توسعه دهد.

توسعه انرژی های جدید قریب الوقوع است

در 10 سال گذشته ، اقتصاد چین به شدت توسعه یافته است و نرخ رشد آن بسیار بیشتر از سایر کشورها بوده است. ساخت زیرساخت نیروگاه آن نیز پیشرفت خوبی داشته است که در همان مدت سه برابر شده است. این رشد عمدتاً از طریق تولید نیروی زغال سنگ حاصل شده است. با این حال ، با افزایش تقاضا ، مشکلات زیست محیطی فعلی و مشکلات آلودگی هوای شهری قریب الوقوع شده است و دولت را مجبور کرده است که به دنبال اتخاذ منابع پاک تر انرژی باشد.

IHS اخیراً مطالعه ای را در مورد روندهای توسعه آینده بازار گاز طبیعی و برق در استانهای چین تکمیل کرده است. عنوان این گزارش "حل تانگرام" (ترجمه چینی "حل تانگرام" است ، که به بررسی عرضه انرژی ، تقاضا ، هزینه و چگونگی تأثیر قیمت ها بر سیاست ها و توسعه آینده صنعت انرژی چین می پردازد.

بر اساس این گزارش ، بار الکتریکی چین در 10 سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و هر سال 80 گیگاوات ظرفیت نصب شده اضافه می شود و ظرفیت نصب شده جدید هر چهار سال معادل ظرفیت نصب شده فعلی ژاپن ، سومین مصرف کننده بزرگ انرژی در جهان است. به از آنجا که تولید برق توسط زغال سنگ بیشترین ظرفیت نصب شده را به خود اختصاص می دهد ، انتشار گازهای خروجی نیروگاه ها باعث وخامت شدید کیفیت هوا در بسیاری از مناطق چین همراه با افزایش قابل توجه بار الکتریسیته شده و شکایات عمومی نیز برطرف شده است.

تغییرات همچنان ادامه دارد. IHS پیش بینی می کند که تعدیلات ساختاری در محیط اقتصادی و بهبود بهره وری انرژی ، رشد آینده تقاضای برق را کند می کند. IHS از روشهای تجزیه و تحلیل سناریو برای پیش بینی بازار استانها و شهرهای چین در سه سناریو استفاده می کند. طبق سناریوی رشد اقتصادی پایدار ، متوسط ​​نرخ رشد سالانه تقاضای برق چین از سال 2012 تا 2035 ، 4.1 درصد خواهد بود که تنها میانگین 10 سال گذشته است. 1/3 نرخ رشد. اما با نگاه به جهان ، این رشد هنوز بسیار قوی است ، زیرا پایه تقاضا دائما در حال افزایش است. تا سال 2026 ، تقاضای برق چین در مقایسه با سال 2012 دو برابر می شود و کل بار الکتریکی از مجموع ایالات متحده و اروپا تا سال 2035 فراتر می رود.

IHS معتقد است که این بدان معناست که چین باید در ساخت زیرساخت های جدید منبع تغذیه سرمایه گذاری کند و در عین حال فن آوری های متنوع انرژی پاک مانند تولید گاز ، باد و انرژی خورشیدی را توسعه دهد. اگرچه هزینه این فناوری های جدید بیشتر از نیروگاه های زغال سنگ است ، اما آگاهی روزافزون از حفاظت از محیط زیست در کل جامعه باعث رشد سریع این فناوری های پاک ، به ویژه در استانها و شهرهای ساحلی با درآمد بالا می شود. گاز طبیعی را به عنوان مثال در نظر بگیرید. با توجه به هزینه بالای تولید برق از طریق گاز و کمبود منابع گاز ، در حال حاضر تنها 2 درصد از تولید برق چین را تشکیل می دهد. با این حال ، ظرفیت نصب شده واحدهای جدید گاز سوز با سرعت بالا باقی خواهد ماند. در حال حاضر ، تعداد واحدهای گازسوز در حال ساخت و برنامه ریزی در کشور از 30 میلیون کیلووات فراتر رفته است که معادل ایالات متحده است. تا سال 2035 ، مصرف گاز طبیعی در تولید برق ده برابر افزایش می یابد.

می توانید پنجه ماهی و خرس داشته باشید

بنابراین بسیاری از مردم نگران هستند که افزایش نسبت این منابع انرژی پرهزینه در سیستم قدرت ممکن است منجر به افزایش هزینه تولید برق شود ، بنابراین فشار بر قیمت برق به شدت افزایش می یابد. با این حال ، تحقیقات "باز کردن قفل Tangram" IHS نشان می دهد که ادامه نفوذ این انرژی و فناوری های جدید هزینه متوسط ​​تولید برق چین را افزایش نمی دهد. "افزایش هزینه های سوخت ، افزایش وابستگی به واردات انرژی و نارضایتی روزافزون مردم از کیفیت محیط زیست همه مواردی است که دولت باید به آن بپردازد. اما برای سرمایه گذاران ، درک این نکته مهم است که چین نباید به عنوان یک بازار واحد انرژی در نظر گرفته شود." ژو شیژو ، رئیس و سرپرست تحقیقات انرژی IHS چین گفت:

بسیاری از استانهای چین از نظر جمعیت ، مقیاس اقتصادی و مقیاس سیستم قدرت ، معادل یک کشور واحد در اتحادیه اروپا یا یک ایالت در ایالات متحده هستند. به عنوان مثال ، ظرفیت تولید برق نصب شده در استان گوانگشی تقریباً برابر ظرفیت نصب شده هلند است. مصرف زغال سنگ استان ساحلی جیانگ سو تقریباً برابر با تقاضای زغال سنگ کانادا است. شکاف های عظیمی در منابع سوخت و قیمت بین استان ها وجود دارد. به عنوان مثال ، قیمت فعلی خرده فروشی گاز طبیعی در نینگشیا ، یک استان شمال غربی ، تقریباً نصف قیمت پکن است.

ژو شیژو معتقد است: "بازار انرژی در بین استان های چین متفاوت تر خواهد شد ، که نشان دهنده تفاوت منابع در منابع ، موقعیت های جغرافیایی و مراحل توسعه اقتصادی است."

ژو شیژو گفت: "چین به دنبال یک مسیر توسعه انرژی برای کاهش وابستگی سیستم قدرت به زغال سنگ و استفاده بیشتر از فناوری های انرژی پاک ، ایجاد یک بازار عظیم گاز طبیعی برای اطمینان از تامین کافی انرژی و همچنین امیدوار است که قیمت انرژی را حفظ کند. به منظور ارتقاء رشد اقتصادی پایدار ، به شدت افزایش نیاورد. "تحقیقات ما نشان می دهد که توسعه مستمر منابع ارزان مانند انرژی آبی ، فشار افزایش هزینه های ناشی از فن آوری های تولید برق پرهزینه مانند گاز طبیعی و انرژی خورشیدی را جبران می کند. بنابراین ، جستجوی هوای پاک منجر به افزایش قیمت برق نمی شود. برای چین ، پنجه های ماهی و خرس نیز می توانند هر دو را داشته باشند. "ژو شیژو گفت.